پخش سخنرانی های سمپوزیوم بین المللی هنر و بعد چهارم در وب سایت آپارات

جهت تماشای تمامی سخنرانی ها و گفتمان های دو روز سمپوزیوم می توانید به آدرس مقابل مراجعه فرمایید: https://www.aparat.com/afdis.ut.ac.ir

22 اردیبهشت 1398

گزارش برگزاری سمپوزیوم بین المللی هنر و بعد چهارم

سمپوزیوم بین المللی هنر و بعد چهارم در روزهای سه شنبه و چهارشنبه، ۱۸ و ۱۹ دی ماه ۱۳۹۷، در تالار شهید آوینی پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران برگزار گردید. این سمپوزیوم، اولین رویداد بین المللی و بینارشته ای پردیس هنرهای زیبا بود که در آن همه دانشکده های پردیس هنرهای زیبا مشارکت داشته و سخنرانی ها و چکیده های مقالات به سه زبان فارسی، انگلیسی و فرانسوی ارائه گردید. این سمپوزیوم بین المللی توسط دفتر امور بین الملل پردیس هنرهای زیبا و با حمایت مالی آژانس دانشگاهی فرانکوفونی، بخش فرهنگی سفارت فرانسه در ایران و مشارکت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دانشگاه پاریس یک (پانتئون سوربون)، دانشگاه واترلو کانادا، دانشگاه فرانسوا رابله تور، مدرسه عالی معماری پاریس-ملکه و شرکت های طراحی نامان و کانسپتو برگزار گردید.

سمپوزیوم بین المللی هنر و بعد چهارم مسائل مهم مربوط به مفاهیم زمان، فضا و حرکت در هنر را به بحث و گفتگو گذاشت. این رویداد دو روزه در قالب چهار نشست مختلف با موضوعات مرتبط با عنوان سمپوزیوم برگزار شد. هر نشست تخصصی مفاهیم مربوط به تعریف بعد چهارم از منظر رشته های هنری مختلف نظیر: معماری و طراحی شهری، طراحی صنعتی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی و موسیقی مورد بررسی قرار داد. همچنین در کنار سخنرانی‌ها، نمایشگاهی از آثار نویسندگان و هنرمندانی که به فراخوان پاسخ دادند برگزار گردید. نوع شرکت در این سمپوزیوم به ارسال مقاله یا پوستر محدود نبود، و علاقه‌مندان آثار خود را در قالب فایل‌های صوتی و تصویری، مدل‌های پویا یا هرگونه رسانه دیگری که مربوط به موضوع سمپوزیوم بود ارسال کردند.

برای ادامه گزارش روی عنوان خبر (لینک فوق کلیک) نمایید.

22 دی 1397