سه شنبه 18 دی 1397
09:35 تا 10:00
سخنرانی
ژک فول
۹:۳۰ - ۱۰:۰۰
رزومه ارائه دهنده

ژک فول  فیلسوف و معمار است، استاد مدرسه معماری ملی پاریس-ملکه، پاریس-شرق است و همچنین مدیر آزمایشگاه ACS UMR AUSser3329 است. ژک علاقه‌مند به مسائل معاصر و به ویژه زیبایی‌شناسی با تغییر رویکرد است و در زمینه‌ی مباحث مرتبط با توسعه پایدار (تاریخ، ارزش، طبیعت، مسئولیت، طبیعت حیوانی)، شیوه‌های حکومت (نظم بشری در جامعه) و بازنمودهای هنری، رسانه‌ای و سمبولیک به ایراد نظر می‌پردازد.

سه شنبه 18 دی 1397
11:00 تا 11:30
سخنرانی
دونی مارتوزه
۱۱:۰۰ - ۱۱:۳۰
رزومه ارائه دهنده

دنیس مارتوزه از سال 2002 استاد تمام  برنامه‌ریزی کالبدی و توسعه شهری در دانشگاه تور فرانسه است. حوزه‌ی پژوهشی او از یک سو متمرکز است بر فرآیند و مهندسی پروژه‌ها و از سوی دیگر بر رابطه با فضا و مکان‌ها، به ویژه از نظر ابعاد عاطفی و احساسی. تدریس او بر روابط بین افراد و گروه‌ها و برنامه ریزی شهری از نظر ارتباطات، سیاست و اخلاق، و هم‌چنین در جهت ساد‌ سازی فرآیندهای اجرا شده تمرکز می‌کند. او همچنین مدرس مدرسه دکتری "علوم اجتماعی: سرزمین ها، اقتصاد، قانون" دانشگاه های تور و اورلئان است.

سه شنبه 18 دی 1397
14:05 تا 14:30
سخنرانی
یوانس وندرمولن
۱۴:۰۰ - ۱۴:۳۰
رزومه ارائه دهنده

یوانس واندرمولن یکی ار بنیان‌گذران Namahn، شرکت مشاوره طراحی مستقر در بروکسل است. این شرکت از طریق تفکر طراحی(Design Thinking)،  به سازمان‌ها کمک می‌کند تا مشکلات پیچیده را حل کنند، به ویژه آن‌هایی که به منابع انسانی و تکنولوژی مربوط هستند. یوانس  کارآفرینی پرانرژی است که در صدها پروژه مشارکت کرده است. او مدرس و سخنران دوره‌ها و کنفرانس‌های متعددی درآمریکا، اروپا و خاورمیانه است و عملکرد سیستم‌های ایمنی در شرایط بحرانی Namahn را راهبری می‌کند.

چهارشنبه 19 دی 1397
09:05 تا 09:30
سخنرانی
راجر ناربونی
۹:۰۰ - ۰۹:۳۰
رزومه ارائه دهنده

راجر ناربونی طراح نور است و شرکت CONCEPTO را در سال 1988 در پاریس تاسیس کرده‌است. وی متخصص در طراحی شهری، منظر و پروژ‌ه‌های نورپردازی معماری در مقیاس‌های بزرگ است. در سال 1987، او کار بر روی میحث نورپردازی شهری را آغاز کرد و از آن زمان بیش از 130 پروژه مرتبط با نورپردازی شهری را در فرانسه و سایر کشورها را از نظر گذرانده‌است. در ده سال گذشته، مطالعات او بر آینده‌ی نورپردازی شهری، طراحی پایدار در ارتباط با نورپردازی و جانمایی فریم‌های سیاه برای بازیابی نقش تاریکی در شهر متمرکز بوده‌است. او نویسنده بسیاری از کتاب های مرجع است و به طور منظم در بسیاری از کشورها تدریس می‌کند.

چهارشنبه 19 دی 1397
14:00 تا 14:30
سخنرانی
کاترین شومارات-رویز
۱۴:۰۰ - ۱۴:۳۰
رزومه ارائه دهنده

فیلسوف کاترین شومارات-رویز استاد دانشکده هنر در دانشگاه پاریس 1، رئیس بخش طراحی و محیط زیست است. او پیش از این پروفسور علوم هنر در دانشگاه Valenciennes و Hainaut-Cambrises، محقق آزمایشگاه CALHISTE، رئیس مجموعه Contrées & Concepts در Presses Universitaires de Valenciennes و مدیر گروه هنر UVHC بوده‌است.نظریه‌ی او، به زیبایی شناسی یا معرفت شناسی در زمینه های زیر مرتبط است: هنرهای تجسمی یا دیجیتالی مرتبط با مفاهیم قلمرو، محیط و فضا -  منظر، معماری و برنامه ریزی شهری. حرفه او غیر معمول است. پس از دکترا در مورد صدا و بدن به عنوان پارادایمی ادبی (EHESS، 1993)، او ضمن گرفتن مدرکی در زمیه‌ی طراحی منظر، شروع به باززنده‌سازی باغ‌ها و طراحی منظر کرد. سپس یه سراغ فلسفه و علوم اجتماعی رفت که موجب همبستگی حرفه‌ی او و مسیر پژوهش‌هایش شد. پژوهش‌های او، همواره با پرسش‌هایی شاعرانه‌، که برخواسته از متون فلسفی و پروژه‌های طراحی منظر هستند همراه بوده‌است. در آن دوره، کاترین استاد تاریخ و مبانی نظری طراحی منظر در مدرسه ملی چشم انداز ورسای-مارسی، و هم‌‌زمان مسئول آزمایشگاه پژوهشی آنجا شد و مجله الکترونیکی "پروژه‌های منظر" را تاسیس کرد. او از علاقه‌مندان به هنرهای دیجیتال است. آثار معرفت‌شناختی او به درک چارچوب‌های زندگی از دریچه‌ی منظر، معماری و شهرسازی می‌پردازد.

چهارشنبه 19 دی 1397
16:00 تا 16:30
سخنرانی
رامتین لطف آبادی
۱۶:۰۰ - ۱۶:۳۰
رزومه ارائه دهنده

رامتین لطف‌آبادی استاد کالج Sheridan و دانشگاه Toronto Mississauga (UTM)در رشته‌ی ارتباطات، فرهنگ، اطلاعات و فناوری (CCIT) است. رامتین محقق اصلی تحقیقات فاکتورهای انسانی در زمینه فناوری‌های زیست‌شناختی و مدل‌سازی عملکرد انسان در سیستم‌های ایمنی بحرانی و کاربرد تحلیل شناختی (Cognitive Analysis) در زمینه‌ی مداخلات طراحی چند بعدی بر مدیریت استرس و PTSD است. او برنامه‌ها و دروسی در این حوزه‌ها را در تعدادی از دانشگاه‌ها و کالج‌ها در ایالت انتاریو آموزش داده است. او در مقطع کارشناسی در دانشگاه گلف ریاضیات محض و در دانشگاه رایرسون  فیلم و مطالعات رسانه‌های دیجیتال خوانده‌است. کارشناسی ارشدش رادر زمینه‌ی پیش‌بینی استراتژیک در دانشگاه OCAD گذرانده‌است و پژوهش دوره‌ی دکترای او در دانشگاه واترلو در حوزه‌ی عوامل انسانی، مهندسی طراحی سیستم‌ها بوده‌است.